اعتراض الازهر به پخش سریال مختارنامه

سه شنبه 28 دسامبر 2010 - 7 دی 1389 - 08:12:39 به وقت تهران
سنی نیوز: علمای الازهر مصر به پخش مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» در ایران به دلیل اهانت به صحابه پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم از جمله عبدالله بن زبیر اعتراض کردند.
به گزارش تقریب (تنا) به نقل از روزنامه "الشرق الاوسط" ، علمای الازهر مصر به پخش مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» در ایران به دلیل اهانت به صحابه پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم از جمله عبدالله بن زبیر اعتراض کردند.
"محمد رفاعه الطهطاوی"، سخنگوی رسمی الازهر، در گفتگو با الشرق الاوسط گفت: با اهانت به صحابه رسول الله صلی الله علیه و سلم و همسرانش مخالف است.
وی از کمیته تقریب بین مذاهب در ایران خواست برای جلوگیری از ایجاد فتنه مذهبی فوری اقدام نماید.
"محمد رأفت عثمان"، عضو مجمع پژوهشهای اسلامی الازهر هم با تاکید بر لزوم احترام به صحابه رسول الله صلی الله علیه و سلم گفت: یکی از احکام ثابت در اسلام حرمت اهانت به هر انسانی است، چه حاضر و چه غائب، چه زنده و چه مرده، که این حکم نشأت گرفته از قرآن کریم و سنت شریف است.
عثمان گفت: همیشه باید صحابه رسول الله صلی الله علیه و سلم را واسطه میان خود و رسول بدانیم.
"شیخ محمود عاشور"، معاون اسبق الازهر شریف و عضو پژوهشهای اسلامی الازهر، هم گفت: مجمع پژوهشهای اسلامی بالاترین هیات فقهی الازهر شریف قبلا اعلام کرد با به تصویر کشیدن چهره انبیا و ده تن از بشارت دهندگان بهشت و صحابی در هر فیلم و نمایشی مخالف است.
وی افزود: مجمع بر حرمت نشان دادن چهره این شخصیتها تاکید کرد، زیرا نشان دادن چهره صحابه بحث برانگیز می شود.
منبع: سنی آنلاین

0 نظرات:

ارسال یک نظر